Про мене

Сторінки

Українська мова

понеділок, 19 жовтня 2015 р.

                      Роберт Льюїс Стівенсон "Вересовий трунок" 

           За творами Роберта Стівенсона було знято як художні фільми, так і мультиплікаційні.  Знімаються вони і в наш час, навіть в сучасній обробці. Зараз і ми з вами переглянемо невеличкий фільм, учасницею якого є учениця.              

                                              

      Шотландія – країна з неймовірною багатою історією та мальовничою природою, де скелясті гори змінюють просторові низини, де вересові долини простягаються до самого горизонту, а за ними зливаються з пагорбами. Саме у цій країні, за давньою легендою, жили маленькі та сміливі люди, які боролися за свою незалежність проти завойовників. Саме ця легенда надихнула Стівенсона на створення балади «Вересовий трунок».  
      
     Що ж це за дивовижна рослина, красою та властивостями якої захоплювались багато людей?

          Верес – це вічнозелений кущик з дрібним листям та рожево – ліловими дрібними квіточками. Живе він 40 років і за цей час настільки збагачує малоплідні землі, що робить їх придатними для вирощування культурних рослин. Недарма люди кажуть : «Оселився верес – нам буде де жити». Лікувальні властивості вересового меду звеличувалися в піснях і легендах. Зацвітає він у липні і продовжує радувати аж до снігів. Поетична краса квіткових чагарників з давнини надихала творчих людей і вони оспівували її в своїх творах.
        Трунок, мед – напій.

Пікти – народ, що у VVI столітті населяв територію Шотландії і чинив запеклий опір завойовникам. За легендами, пікти були маленькими на зріст, але дуже волелюбними.

          Вересовий трунок – це не просто напій. Це символ єдності народу. Це спільна таємниця, як віра, що об’єднує людей, робить народ незалежним та самодостатнім. Можна сказати, що зберігши таємницю напою, народ зберіг свою незалежність і залишився нескореним

Немає коментарів:

Дописати коментар